Iнформацiя до новини
  • Переглядiв: 2078
  • Автор: webmaster
  • Дата: 22-03-2013, 09:36
22-03-2013, 09:36

Напрямки

Категорiя: Виховна робота » Напрямки виховної роботи

Напрямки виховної роботи

 

Громадянське виховання

 

         Метою громадянського виховання – формування громадської свідомості, набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин. Формування у молоді, незалежно від національної приналежності, рис громадянина Української держави, трудової, екологічної культури.

Громадянські якості формуються в процесі безпосередньої участі учнів у навчально-виховних заходах, що здійснюється у школі вчителем, а в позаурочний час батьками, громадськістю. І такі заходи надзвичайно багатопланові, всеохоплюючи.

         Робота в школі у цьому напрямку має певну систему, враховуючи принцип послідовності і наступності, вікові та індивідуальні особливості дітей їхні інтереси та бажання. Заходи є доступними, цікавими, емоційно насиченими щоб у процесі їх проведення струмувала учнівська творчість, самостійна ініціатива а саме: одним із шляхів формування навичок громадської поведінки є тренінги: „ Лідерство ”, „ Сприйнятливість ”, „ Толерантність ”, „ Правопорушення та покарання ”, „ Як влаштована Українська держава ” також проводимо конкурси „ Ораторів ”, „ Дипломантів ”, імпровізовані дебати , свята „ Берегиня ”, „ Традиції мого краю ”, „ Козацькому роду – нема переводу ”, лекторії „ Права та обов’язки громадянина України ”. Члени учнівського самоврядування  приймають активну участь у роботі школи з цього напрямку: участь у свядкувані дня міста – виставка квітів „ Квітковий вернісаж ”, участь у міжшкільному Чемпіонаті команд клубу веселих і кмітливих „ Херсон – місто школярів ”, участь у благодійних акціях.

 

Моральне виховання

 

Мета морального виховання – прищеплювати і розвивати моральні почуття, переконання і потреби, поводити себе згідно з моральними нормами, що діють у суспільстві. Наслідувати кращі моральні „ зразки ”своєї родини, українського народу, загальнолюдські моральні цінності.

Учні школи брали  участь у таких акціях милосердя:

-          зібрали теплі речи та купили солодощі для дітей сиріт дитячого будинку „Теремок” та відвідала їх з виставою «Новорічні пригоди діда Мороза”;

-          взяли участь у акції «Здолаємо туберкульоз разом ”;

-          взяли участь у благодійній акції «Допоможемо онкохворим ”;

-          взяли участь у Всеукраїнській акції „Від серця до серця”;

-          взяли участь у акції „Допоможемо дітям сиротам”;

-          взяли участь у акції „Як живете, ветерани”;

 

Проведено анкетування учнів щодо жорстокого поводження серед підлітків. Результати анкетування розглядались на МО класних керівників, батьківських зборах та годинах спілкування.

 

Превентивне виховання

 

З метою формування правової культури та прищеплення учням поваги до прав і свобод людини і забезпечення знання й виконання ними Законів України у жовтні відбувся місячник правового виховання. В рамках місячника було проведено зустріч із працівниками правоохоронних органів;

- оформлено куточок стіннівок «Юридична відповідальність за правопорушення»; проведено класні години з морально-правової тематики «Закон обов’язковий для всіх», «Захист прав дітей», «Декларація прав дитини та Конвенція ООН про права дитини», «Злочин і кара», «Я і мої права»; проведено гру між учнями 10-х класів «Правовий аукціон»; в шкільній бібліотеці оформлено книжкову виставку «Мої права та обов’язки»; для учнів початкової школи було проведено виступ агітбригади «Крокує право по планеті»; проаналізовано стан правопорушень у класах та школі; проведено індивідуальні бесіди з учнями схильними до правопорушень; Проведено конкурс учнівських плакатів „Я маю право на...” серед учнів 7-8-х класів.

-    взято на облік учнів, які палять.

- проведено семінар-тренінг „Неповнолітні: взаємозв’язок прав та обов’язків” спільно із представниками юстиції.

- оформлено книжкову виставку „Вивчаємо свої права та обов’язки”.

- по класах пройшли виховні години на теми “Що таке податки”, “Незнание закона не освобождает от ответственности”, “Відповідальність права і моралі – добро і зло, закон і зло”, “Закон і права”, “Шкідливість  паління”, “Як ви розумієте вихованість учнів”, “Ми та наші права”, “Права дитини”.

- проведено інтелектуальну гру “Правовий ринг” серед учнів 10-х класів.

- проведено бесіду для батьків “Про відповідальність батьків за вчинки дітей”, “Дитина та її права”.

- у 9-мих класах проведено пізнавальну гру з правознавства ”Як уникнути біди”.

- проведено вікторину «Знання правил та обов’язків учнів» серед учнів 5-6-х класів.

- виступ агітбригади „Крокує право по планеті” для учнів початкової школи.

На внутрішкільному обліку стоять 8-м учнів. На кожного з них складено індивідуальну програму корекції відхилень у поведінці та успішності учня, психолого-педагогічну  характеристику особистості важковиховуваного підлітка, заведено картку вивчення підлітка схильного до правопорушень,  складено акт відвідування сім’ї, проведено діагностику важковиховуваності учня та сімейного мікроклімату. Складено соціальний паспорт школи, розроблено та затверджено заходи щодо виконання  державної програми „Подолання дитячої безпритульності і бездоглядності”. На протязі року було проведено 4-и засідання ради профілактики.

     Складено план спільний заходів з юстицією та проведено спільно із службою у справах дітей Суворовського району тренінг „Права та обов’язки неповнолітніх”. Спільно з громадською організацією „Нова генерація” на загальношкільних батьківських зборах показано фільм „Якщо б’є - то любить?” та учням 10-тих класів фільм „Міська культура”. Лікар нарколог провів лекцію „Вплив наркотичних речовин на здоров’я підлітка”.

 

 

Формування здорового способу життя.

 

Відповідно до положення Спартакіади школярів збірна команда школи приймає участь у всіх запланованих змаганнях. На базі школи проходять змагання: „ Малі олімпійські ігри ”, „ Козацькі розваги ”, „ Веселі старти ”, воєнізована естафета та ін..

Відповідно до плану роботи управління освіти виконавчого комітету Херсонської міської ради, плану роботи школи, з метою формування у дітей та підлітків правил безпечної поведінки, профілактики дитячого травматизму у вересні в рамках місячника безпеки дорожнього руху проводяться такі заходи:

- Оформлено куточок безпеки дорожнього руху (газети-стіннівки

- Проведено виступ агітбригади6-б класу для початкової школи з міні-виставою «Світлофори

- Проведено виставку малюнків початкової школи «Безпечна дорога до школи»

- Проведено виховні години з теми “Дорожній рух” та ін..

Традиційно в школі проводяться такі свята: „ Олімпійські ігри ” присутні на святі Олімпійські чемпіони та видатні спортсмени Херсонщини, „ Козацькі розваги ” запрошені на свято представники Українського козацтва.

 

Військово-патріотичне виховання

 

Відповідно до плану роботи управління освіти виконавчого комітету Херсонської міської ради, плану роботи школи, з метою виховання школярів у дусі пізнання, збереження і розвитку національних традицій, плекання інтелектуально-розвиненої, духовно багатої, цілісної особистості; формування в учнів, незалежно від національності, національної свідомості, історичної пам’яті, національного характеру, світогляду, гуманістичних ідей у школі було проведено такі заходи:

-         Конкурс стіннівок учнів 5-11-х кл.

-         Конкурсна програма для учнів 8-х класів „Козацькі розваги”.

-         Воєнізована естафета для учнів 10-11-х класів.

-         Виховні години для учнів 1-11-х класів на теми: „Любіть Україну, всім серцем своїм і всіма своїми ділами.”, „Україна оживає.”, „Зажурилась Україна, що ніде прожити. Витоптала орда конем маленькії діти!..”

-         Гра „Ну-мо, хлопці!” для учнів початкової школи. 4 кл.

-         Літературна виставка в бібліотеці. 

 

Протягом  року з учнями школи проводилась профорієнтаційна робота:

- оформлено інформаційний стенд „ Вибір професії ”

- пройшли зустрічі з представниками учбових закладів

- учні 9-11 кл відвідали центр зайнятості.

 

-         з метою виховування школярів у дусі пізнання, збереження і розвитку національних традицій, формування в учнів національної свідомості, історичної пам’яті, національного характеру та світогляду у грудні відбувся місячник національного виховання. В рамках місячника серед учнів 10-11-х класів було проведено конкурс козацької пісні та строю; свято «Козацькі забави» серед учнів 8 кл на святі були присутні представники Українського козачества, організовано випуск стіннівок «Українська армія»; проведено свято до Дня Збройних сил України; відбулися виховні години «Символи моєї держави», «Гортаючи сторінки історії», «Звичаї та традиції України», «Наші обереги», «Обрядовість українців»; проведено конкурс на краще виконання Гімну України серед 5-8-х класів; проведено свято Миколая для учнів початкової школи та вечір для старшокласників «Новорічні пригоди Діда Мороза». 

 

- з метою розвитку в учнів інтересу до традицій свого народу, своєї родини у березні відбувся місячник родинного виховання. В рамках місячника відбувся конкурс стіннівок на краще родовідне дерево та конкурс малюнків початкової школи «Моя сім’я»; проведено святкові вогники по класах до Дня 8 Березня та ранки «Любій матусі»; проведено виховні години «Традиції української родини», «Мати – символ добра на землі», «Роде наш красний»; проведені лекції для батьків «Ваша дитина – підліток», «Трудове виховання дітей в родині»; пройшли змагання серед родин 3-4 класів „ Тато, мама, я – спортивна сім’я ”, Команда переможців взяла участь у міському етапі та посіла 7 місце.

 

- з метою розвитку художньо-естетичної освіченості та вихованості дітей і підлітків, формування художньо-естетичної культури засобами національних культурологічних надбань, сприяння забезпечення функціонування української мови  як державної в усіх напрямках у лютому відбувся місячник художньо-естетичного виховання. В рамках місячника відбулася декоративно-прикладна виставка робіт учнів; пройшов конкурс української народної пісні серед учнів початкової школи; проведено День Святого Валентина, який включав конкурс газет-вітань «З любов’ю!», конкурс на кращу листівку - валентинку, гру серед 9-х класів «Романтична пара»; проведено виховні години «Несімо істину й любов»; учні школи на протязі року відвідували театри, музеї, виставки.

 

Туристсько-краєзнавча діяльність

 

На протязі року учні школи прийняли участь у таких змаганнях та конкурсах

-         першість зі спортивного орієнтування;

-         особистісно-командна першість з техніки пішохідного туризму

-         Всеукраїнська експедиція „ Краса і біль України ”

-         Всеукраїнська експедиція „Україна вишивана ”

-         Всеукраїнська експедиція „ Історія міст та сіл України ”

-         Всеукраїнська експедиція „ Колосок пам’яті ”

-         Міський конкурс знавців міста Херсона.

 

Одним із пріоритетних напрямків виховної роботи є сприяння творчому розвитку особистості. Він спрямований на розвиток власних спостережень, пізнавальних інтересів у певній галузі знань до технічної творчості, моделювання, винахідництва, сприяння інтелектуальному, емоційному та естетичному розвитку школярів, уміння бачити пізнавальні проблеми у сфері науково-технічної, художньої, декоративно-прикладної творчості, еколого-натуралістичній, туристсько-краєзнавчій, фізкультурно-спортивній діяльності. З цією метою у школі функціонує 20 гуртків: «Крещендо», початкове технічне моделювання, «ЮІР», «ДЮП», баскетбол, естетика побуту, «Майбутні захисники вітчизни», «Наш край», «Писанка», «Кімнатні рослини», «Знавці рідного краю», тейквандо,  футбол, рукопашний бій, дзюдо, «Юні скрипалі», волейбол, стильні танці та ін.. В гуртках приймає участь 476 учнів нашої школи.  

 

«Наша праця - формування людини, і це покладає на нас особливу відповідальність, яку ні з чим не зіставити»

В. Сухомлинський

 

скачать dle 10.1русский торрент трекер
Вибачте, але Ви зайшли на сайт, як незареєстрований користувач!
Ми рекомендуємо Вамзареєструватися або увiйти пiд своїм iм'ям.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите код: *

Хмаринка тегів

Архів новин

Ноябрь 2020 (18)
Октябрь 2020 (22)
Сентябрь 2020 (36)
Август 2020 (4)
Июнь 2020 (5)
Май 2020 (34)
^