• Дата: 14-04-2013, 15:34

ПОРАДИ БАТЬКАМ

У ПІДГОТОВЦІ  ДІТЕЙ

ПРИ ВИБОРІ ПРОФЕСІЇ

v Почніть готовити свою дитину до настільки серйозного кроку як вступ завчасно. У такій справі превентивність заходів важлива, щоб не вийшло, що ваша дитина вступила, як говоритися, не туди. Для цього вона може пройти тестування в психолога з питань профорієнтації.

v Можете виступити як експерт і поділитися тією інформацією, якої володієте: розповісти, що являє собою та або інша професія, де можна знайти роботу, які обмеження вона накладає. Слід представити цю інформацію в нейтральній формі, щоб дитина зробила висновки самостійно.

v Не нав’язуйте дитині свої погляди, не моралізуйте у своїх висловленнях. Ваша дитина вже особистість і має право вибрати сама. Не забувайте, що ваша дитина вже доросла й на певному етапі відбувається відділення від батьківської опіки, починається самостійне життя, у якому розв’язку ухвалює вона сама.

v Не будьте нав’язливими. Дитину можуть дратувати зайві турботи батьків. Якщо Ваша допомога буде потрібна, то діти попросять про неї й звернуться до Вас.

v Дитина може сам вибирати час для підготовки до іспиту. У кожного свій індивідуальний стиль роботи, свої біоритми.

v Не робіть трагедію з невдалого досвіду вступу дитину, якщо така трапиться. На цьому життя не закінчується. На шляху до дорослості можуть зустрічатися й невдачі.

v Підтримаєте дитину, доведіть, що по важкому шляхові самовизначення вона іде не одна. Це відчуття додасть їй впевненість у своїх силах.

ПРИЧИНИ НЕПРАВИЛЬНОГО ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ

Кажуть, на помилках вчаться. А ще кажуть, краще вчитися на чужих помилках, ніж на своїх. Зупинимося на найбільш часто зустрічаються причини, що призводять до неправильного вибору професії.

Їх можна умовно розділити на три групи.

Недостатня інформованість про професії.

Багато батьків, на жаль, не можуть дати раду дітям у професійному виборі саме тому, що самі мало знають про професії, про їхні вимоги, про правила, якими слід керуватися при вирішенні такого важливого питання. Знайдіть і прочитайте разом з сином або дочкою спеціальну літературу про зацікавила професії, поговоріть з

людиною цієї професії, відвідайте разом навчальний заклад, де готують цих фахівців, дізнайтеся про перспективи працевлаштування та професійного зростання.

Незнання себе, свого здоров'я, здібностей, з невмінням співвіднести їх з вимогами професії.

Для правильного вибору професії необхідно правильно оцінити свої слабкі та сильні сторони, тобто реально оцінити свої здібності. Розібратися в собі, своїх особистісних особливостях - для підлітків буває важким завданням, їм необхідна порада знаючої людини, і, перш за все, батьків. Ніхто краще за батьків, наприклад, не знає відхилення в стані здоров'я дітей, тому в питанні професійної придатності підлітків втручання батьків буде цілком доречно і навіть необхідно, але знову ж таки за умови, що самі батьки знають медичні протипоказання за професіями, що цікавлять їх дітей.

Незнання самих правил вибору професії.

Вибирати по душі треба не тільки професію, але і пов'язаний з нею образ життя і відповідний вид діяльності. Для одних професій необхідна посидючість, для інших - характерний постійний ризик. Одна людина не терпить монотонності, інший - не виносить суєти. Все це треба враховувати. Необхідно дізнатися не тільки про райдужної стороні професії, а й тіньовий.

Март 2021 (4)
Февраль 2021 (42)