• Дата: 9-11-2016, 20:34
9-11-2016, 20:34

День української мови та писемності

Категорiя: Навчальна робота » Предметні свята

Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні для нашої держави дні.

Щороку  9 листопада  Україна відзначає чудове свято - День української писемності  та мови, яке гартує усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Кожен народ відбувся тоді, коли усвідомив себе в рідному слові.

У День української писемності  та мови традиційно стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу, підвищення рівня мовної освіти й культури, удосконалення навиків майстерності володіння словом.

Цій унікальний марафон був з ініційований великим українським меценатом і громадським діячем, який усе життя прожив у Канаді, але завжди памятав про рідну землю.

Конкурс імені Петра Яцика проводиться як творче змагання учнівської молоді. Велика честь брати у ньому участь. Сьогодні офіційно стартував ХVІІ Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика і в нашій 27 школі. Перед його початком було проведено святкову лінійку. Чарівними словами про красу та милозвучність української мови почали свято ведучі. Звучали українські пісні, учні декламували вірші про мову, щирі й палкі слова злітали з уст школярів про мови чисте джерело, про мову-душу мільйонів українців, загартовану історією і відточену творчістю найталановитіших письменників.

Як добре, що учні люблять, цінують рідну мову і пишаються тим, що є українцями. Це дуже добре, що наші діти, майбутнє української нації, виростають справжніми патріотами рідної землі.

Після лінійки шкільний дзвоник покликав учасників І етапу Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика за парти.

Успіхів  вам, юні мовознавці!  Нехай  Материнське Слово буде для вас духовним джерелом життя і оберегом! Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності плекайте у душі любов до рідної мови!

День української мови та писемності