Iнформацiя до новини
  • Переглядiв: 1967
  • Автор: webmaster
  • Дата: 15-12-2016, 22:15
15-12-2016, 22:15

Харчування у шкільній їдальні

Категорiя: Батькам » Харчування в шкільній їдальні

Харчування учнів у загальноосвітньому навчальному закладі здійснювалось у відповідності до статті 25 Закону України „Про освіту", пункту 3 статті 22 Закону України „Про загальну середню освіту", статті 5 Закону України „"Про охорону дитинства", статті 32 „Про місцеве самоврядування в Україні", Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 „Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах", вимог Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу.

Організовано гаряче харчування дітей 1-4 класів та дітей пільгових категорій, а також харчування дітей 5-11 класів за батьківські кошти.

 Відповідальність за організацію харчування у школі було покладено на заступника директора з навчально-виховної роботи Бєлову І. Ю.

       У навчальному закладі працює їдальня, буфет, роздаткова. Здійснює харчування ТОВ «Сервіс Гранд», директор Ценкер І.І.

      Стан матеріально-технічної бази харчоблоку та їдальні задовільний. За рахунок навчального закладу зроблено поточний ремонт обідньої зали та придбано:

Ø  Побутовий холодильник «Норд» - 2100грн;

Ø  Електром'ясорубку - 2000грн;

Ø  Водонагрівач Н-180-V - 1300грн;

Ø  Столи по розробці м'ясних та рибних продуктів (б/у) - 560грн;

Ø  Світильники денного освітлювання для обідньої зали — 1100грн;

Ø  Тюль та карнизи - 735грн.

       Заклад забезпечен холодною проточною водою, на харчоблоці шкільної їдальні функціонує  бойлер для подання гарячої проточної води. Забезпеченість їдальні кухонним посудом складає 100%.    

       Згідно зі статтею 5 Закону України „Про охорону дитинства" забезпечено пільгове харчування окремих категорій дітей: зокрема, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; малозабезпечених сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям"; учнів 1-4 класів.

. Станом на 27.05.2016 харчуються в межах визначених норм за бюджетні кошти та забезпечені стовідсотково харчуванням  учнів 1-4 класів – 361 дитина; 28 дітей пільгових категорій: 6 дітей - позбавлених батьківського піклування; 5 дітей з малозабезпечених сімей,  6 дітей, що прибули з АРК, Донецької та Луганської областей та 11 дітей, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь в антитерористичній  операції та забезпеченні її проведення.

Гарячим харчуванням охоплено 485 учнів, що становить – 57% від загальної кількості школярів (у травні 2015 року цей показник складав 56,6%). Буфетною продукцією забезпечено 356 школярів , всіма видами харчування охоплено841 учень школи, що становить 99,05% учнів від їх загальної кількості. Покращення показників на 0,15% в порівнянні з минулим роком.

      Гаряче харчування за батьківські кошти організовано для 150 учнів груп
продовженого дня, 88 учнів 5-9 класів (21,3% від загальної кількості школярів), 15учнів 10-11 класів (22%). Всього за батьківські кошти харчується 253 дитини (29,7%).Відповідальність за збір коштів для оплати обідів покладено на членів батьківських комітетів класів.

Забезпечили збільшення кількості школярів, охоплених гарячим харчуванням у поточному році на 0,8%. (Початок року – 98,1% , кінець року – 98,9%)

      Протягом навчального року проводилась відповідна робота щодо створення необхідних умов для організації харчування дітей: видано відповідні накази з зазначеного питання, призначено відповідального за організацію харчування дітей з числа педагогічних працівників закладу, затверджено склад бракеражних комісій, організовано роботу комісії громадського контролю за якістю харчування, затверджені режим і графік харчування, розподілено за класами місця в обідній залі відповідно до вимог щодо наповнюваності.          

Адміністрацією школи здійснюється контроль за наявністю в обідній залі щоденного меню, контрольної порції, книги відгуків та побажань. Батьки та учні школи оцінюють якість приготування страв на «відмінно» та «добре».   

      У школі працює Комісія громадського контролю за якістю харчування. В її склад входять представники батьківського комітету та вчителі різних класів. Комісія працює за Положенням про комісію громадського контролю за якістю харчування учнівта планом роботи, затвердженим директором закладу. За поточний рік здійснено 12 рейдів по перевірці якості харчування та складені відповідні акти. 

     При вході в їдальню оформлено «Куточок харчування» з інформацією про користь правильного харчування та наказу по школі про організацію харчування.

    На інформаційному стенді висвітлюються щоденне меню та корисні поради «Правила поведінки учнів у шкільній їдальні», «Правила харчування учнів», «Графік харчування», «Графік чергування вчителів», тощо

 Проводиться постійна роз'яснювальна робота з учнями та їх батьками щодо необхідності гарячого харчування та профілактики гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь (загальношкільні збори, засідання батьківського комітету, години спілкування, тренінги та індивідуальні бесіди, анкетування, зустрічі з фахівцями лікарняних установ, розміщення інформації в обідній залі шкільної їдальні та на сайтах шкіл).

     У навчальному закладі проведено заходи з вивчення інструктивних матеріалів з питань додержання вимог санітарного законодавства, профілактики спалахів гострих кишкових інфекцій, попередження харчових отруєнь, видані відповідні накази.

     Питання організації харчування  учнів розглядалися  на засіданнях педагогічної ради, на  нарадах при директорі (Вересень, грудень 2015 р, лютий, квітень, травень 2016р.), на засіданнях методичного об'єднання класних керівників, на загально шкільних батьківських зборах. Класними керівникамипроводилась індивідуальна роз'яснювальна робота про необхідність харчування дітей в шкільній їдальні, показна відео презентація про організацію харчування на загальних шкільних батьківських зборах, зроблено стенд по харчуванню учнів школи, проведено анкетування батьків та учнів по якості харчування та пропозиціям щодо організації харчування у школі.

Харчування у шкільній їдальні

Харчування у шкільній їдальні


скачать dle 10.1русский торрент трекер
Вибачте, але Ви зайшли на сайт, як незареєстрований користувач!
Ми рекомендуємо Вамзареєструватися або увiйти пiд своїм iм'ям.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите код: *

Хмаринка тегів

Архів новин

Январь 2022 (10)
Декабрь 2021 (22)
Ноябрь 2021 (29)
Октябрь 2021 (15)
Сентябрь 2021 (45)
Август 2021 (1)
^