• Дата: 13-02-2017, 18:37

Минають дні, ідуть роки,

Життя листки перегортає,

А біль Афгану – на віки

В душі чомусь не замовкає…

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 28 річниця виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. Цього дня ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах .

Двадцять вісім років тому, 15 лютого 1989 року, закінчилася одна із трагічних воїн другої половини ХХ століття – війна в Афганістані. Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, — наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, — українець. У цій війні брали участь  і наші земляки- херсонці, які сьогодні є ветеранами тієї страшної війни.

І сьогодні учні Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради вшановують пам'ять воїнів Афганістану, запросивши на зустріч до школи гурт  « Шураві », а саме Жабського Андрія Миколайовича, Жикола Степна Петровича, Єрмолаєва  Геннадія Анатолійовича. Вони розповіли дітям про жахливі  часи війни в Афганістані та заспівали пісні, які не залишили жодне дитяче серце байдужими. У цих піснях відчувався біль, який передавався кожному присутньому у залі. Не забули і про бойові дії, які тривають  на території нашої країни сьогодні. І участь у них разом із співвітчизниками беруть колишні воїни-інтернаціоналісти.

Але знаймо, що біль та горе, принесені війнами, пам’ять про загиблих героїв нікуди не дінуться із наших душ і сердець. По завершенню діти подарували воїнам квіти та  побажали їм мирного неба над головою, міцного здоров’я, сталевої волі і доброї долі!