» » "Майбутнє починається сьогодні"
  • Дата: 29-10-2009, 19:44
29-10-2009, 19:44

"Майбутнє починається сьогодні"

Категорiя: Інформація

Ми розуміли, що часу обмаль, а цікавого багато, тому програма була насичена різноплановими екскурсіями, зустрічами, відпочинком і, безумовно, щирим спілкуванням. Адже з перших хвилин зустрічі було зрозуміло, що перешкод у розумінні один одного не буде.
У день прибуття ми вже поїхали до комплексу «Українська садиба», розташованого у мальовничому куточку півдня України у низинах Дніпра в м. Гола Пристань. Діти були зачаровані побаченим. Вони переодягалися в українські костюми, набирали воду з криниці та носили її на коромислі. Цікавим для них був процес переробки зерна на борошно на жорнах, щоб за обідом відчути смак справжнього українського борщу з пампушками з часником. Старовинні експонати власноруч створеного господарями етнографічного музею викликали зацікавленість у дітей. Конструкція та метод покарання козаків (Диба) вразили їх. Вони насолоджувалися спортивним відпочинком на стежині перешкод, грою наших дідів – «городки», рибалкою. Здавалося, більше ні на що не вистачить енергії, але запах свіжого запашного сіна відновив їхні сили.
Таким чином уже в перший день маленькі французи доторкнулись до колориту життя українського народу.

На спільному українсько-французькому підприємсті «Данон» діти побачили процес виготовлення своїх улюблених продуктів харчування: йогуртів, десертів.
Гостям сподобалася екскурсія по місту. Вони ознайомилися з його історією (хто його заснував, коли, для чого, звідки походить його назва). Разом з екскурсоводом відвідали історичні і визначні місця.
Та справжня святкова атмосфера чекала всіх у школі. І українські, і французькі школярі готувалися до свята. Воно пройшло з успіхом. Наші учні показали гарні знання французької мови, якою співали, розповідали, жартували, вели програму. Гра на піаніно дітей молодшої школи, виконання народних українських бальних танців та танців народів світу викликали захват усіх присутніх.

Гості презентували свою програму, де вони читали вірші, виконували французькі пісні, розіграли спектакль «Урок математики». Пісня стала містком для глибшого взаєморозуміння. Проте апогеєм зустрічі було не лише спілкування, а й спільні ігри, конкурси, змагання на шкільному подвір’ї та стадіоні.
Проведення днів здоров’я стало нашою традицією. Гості з великим задоволенням її підтримали.
В останній день перебування на нашій землі вони разом з молодшими школярами поїхали до Антонівського лісу. Ця поїздка нагадала їм про рідний край, південь Франції.
Усі діти були задіяні у спортивному орієнтуанні, подаланні перешкод, елементів альпінізму, спортивних іграх.

А скільки радощів викликало святкування дня народження маленького Усамі, яке він ніколи не забуде.
Французькі колеги подарували нашій школі французько-українські словники та навчальний комплекс з методики викладання сучасної французької мови. На теплу згадку про наш край ми презентували французькому коледжу книги про Херсонщину та художників Херсонщини, серветки, вишиті руками школярів, а кожній дитині вручили значок школи та розвивальну гру.
Проводжали гостей учні, батьки, вчителі та адміністрація школи.
Французькі гості були вражені гостинністю українського народу, теплим прийомом.
Хвилюючим було прощання, у декого бриніли сльози на очах, бо вони не хотіли залишати наше гостинне місто та друзів, яких вони знайшли. Діти обмінялися адресами. Тепер на нас чекають у французькому коледжі «Анни».скачать dle 10.1русский торрент трекер